„Największa jest Miłość. Ewangelizacyjny Katechizm Młodych”

ewangelizacyjny_katechizm_mlodychCzasem odpowiadamy młodzieży na pytania, których oni nie mają. Książka, którą prezentujemy unika tego błędu.

Ks. prof. Paweł Mąkosa spytał najpierw młodzież o to, co siedzi w ich głowach i sercach, i dopiero potem udzielił odpowiedzi.

Książka „Największa jest Miłość. Ewangelizacyjny Katechizm Młodych” to nowa pozycja Wydawnictwa NATAN.

Jej autorem jest ks. prof. Paweł Mąkosa z KUL.

Katechizm podejmuje problemy i trudności w wierze, na które wskazała sama młodzież. Wśród tych problemów i trudności są m.in.: Czy życie ma sens? Gdzie znaleźć szczęście? Czy Bóg istnieje? Czy Bóg naprawdę mnie kocha? Dlaczego Bóg pozwala na cierpienie? Dlaczego warto wierzyć? Czy Jezus na pewno zmartwychwstał? Czy Kościół jest jeszcze potrzebny? Czy Kościół jest wrogiem seksu? Po co chodzić do kościoła?

Punktem wyjścia omówienia każdego z tych problemów jest w książce fragment wypowiedzi chłopaka lub dziewczyny – wypowiedzi, w której mówią o trudnościach wiary i w której stawiają nurtujące ich pytania. Do tych trudności i pytań nawiązują „kapsułki” z kilkoma krótkimi tekstami, które razem składają się na odpowiedź wiary.

Katechizm zawiera 23 katechezy w bardzo atrakcyjnej formie graficznej (96 stron A5). Fragment Katechizmu można obejrzeć na stronie: https://drive.google.com/file/d/0B34XHiLzYzEjT1ZISFE3a3NWVnM/view?pli=1

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej filmowej recenzji Katechizmu:

 

Katechizm może stanowić świetną pamiątkę po bierzmowaniu lub prezent na każdą okazję. Z jego pomocą można przeprowadzić katechezy w szkole i parafii. Konspekty spotkań są do pobrania na stronie http://www.kulkat.pl

Katechizm jest dostępny w dobrej, niskiej cenie – tak hurtowej jak i detalicznej:

  • Zamówienia HURTOWE (od 10 egzemplarzy) realizuje Stowarzyszenie Pedagogów NATAN. Cena hurtowa to 5,00 zł za egzemplarz + koszty przesyłki. Zamówienia prosimy kierować drogą e-mail na adres biuro@natan.pl
    Informacje dodatkowe 515 066 858. Jeśli potrzebna jest faktura VAT – prosimy o taką informację w zamówieniu wraz z podaniem numeru NIP. Sposób płatności zostanie podany w mailu zwrotnym.

Zamówienia przyjmujemy do wyczerpania zapasów.