Jubileusz 20-lecia środowiska tworzącego Stowarzyszenie Pedagogów NATAN

logoJesienią 1995 roku w Lublinie miało miejsce pierwsze spotkanie grupy, która dała początek najpierw Sekcji Katechetycznej PSPiA KLANZA, a w roku 2007 – Stowarzyszeniu Pedagogów NATAN.

Kończymy zatem jako środowisko 20 lat. Mamy co świętować!

Nasz Jubileusz obchodzić będziemy w dniach 20-21 listopada br. (piątek – sobota)

W piątek 20 listopada br. zapraszamy na KUL w Lublinie na XXVI Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne, poświęcone 25-leciu obecności katechezy w szkole.

O godz. 16.00 planowane jest wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Zbigniewa Barcińskiego, podczas którego przedstawi on próbę bilansu obecności katechezy w szkole. Zrelacjonuje wtedy dyskusję, jaką na ten temat członkowie NATANA przeprowadzili na Letniej Szkole.

O godz. 17.00 odbędą się mini-warsztaty dla uczestników sympozjum. Poprowadzą je: Agnieszka Szajda, Małgorzata Dec, Dorota Ząberg, o. dr Mirosław Chmielewski CSsR, ks. Zbigniew Paweł Maciejewski i Zbigniew Barciński. Będzie to krótkie przypomnienie dotychczasowych propozycji szkoleniowych, ale także sygnał nowości, nad którymi pracujemy.

Przez cały dzień będzie też czynne stoisko z książkami.

W sobotę 21 listopada br. w panelu na sympozjum weźmie wtedy udział Jerzy Jarosiński z naszego Stowarzyszenia.

Po południu, o godz. 16.00, w Domu na Podwalu (ul. Podwale 15) rozpocznie się uroczysta, jubileuszowa kolacja. Będziemy świętować nasze 20-lecie w gronie członków i sympatyków Stowarzyszenia, Członków Honorowych oraz Gości specjalnych.