E-kademia Profesjonalnego Katechety

 

Gość specjalny
Wojciech Wietrzyński

 

Zapraszam na spotkanie z flażoletem czyli flecikiem polskim!

 

 

Drodzy uczestnicy E-kademii!

Na początek kilka słów o sobie. Jestem animatorem ruchu flażoletowego. Od 24 lat współorganizuję kolędowanie flażolecistów w Poznańskiej Katedrze, które każdego roku gromadzi od 1.200 do 2.000 muzykujących uczestników. Współorganizowałem ogólnopolskie spotkania flażolecistów: z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski i 1050. rocznicy utworzenia pierwszego biskupstwa w Polsce (również w Katedrze). Stworzyłem bezpłatny kanał edukacyjny Flażolet – łatwe muzykowanie w serwisie internetowym YouTube, który wspomaga nauczyciela w  nauczaniu gry na fleciku polskim (również w trybie zdalnym) oraz ucznia w jego samodzielnej pracy.

Może ktoś z Państwa wie już coś na temat flażoletu, a nawet słyszał, że dzieci grają na takim instrumencie. Chciałbym Was przekonać, że nauka gry na flażolecie nie jest trudna.

W zamieszczonych tutaj plikach PDF znajdziecie historię używania tego instrumentu, informacje jak grać na flażolecie oraz polecanie materiały do wykorzystania w pracy katechetycznej i duszpasterskiej (pomoce do nauki gry na flażolecie pieśni religijnych i kolęd).

 

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tymi materiałami!

Będzie mi również miło, jeśli odwiedzicie kanał na YouTube

FLAŻOLET – ŁATWE MUZYKOWANIE!

Wojciech Wietrzyński

I. Historia flażoletu


II. Jak grać na flażolecie


III. Polecane materiały do pracy katechetycznej i duszpasterskiej