Wspierając projekt pomagasz w przygotowaniu i wydaniu książki “Potencjał duchowy dziecka od 3 do 6 lat”, książki, która zmieniła podejście w nauczaniu religii i może pomóc w rozwoju wiary Twojego dziecka.

Książka „Potencjał duchowy dziecka od 3 do 6 lat” to zbiór informacji, wyznaczników i refleksji o Katechezie Dobrego Pasterza (KDP), szczególnej katechezie, która powstała w Rzymie w latach 50-tych ubiegłego stulecia, a obecnie znana jest na wszystkich kontynentach. Nad Katechezą przez 50 lat pracowały Sofia Cavalletti oraz Gianna Gobbi. Metodą prób i błędów, podążając za dziećmi, stworzyły cały cykl prezentacji i spotkań opartych o specjalnie przygotowany materiał, które od lat pomagają dzieciom nawiązać relację z Bogiem żywym i bliskim każdemu człowiekowi.

Do Polski Katecheza dotarła stosunkowo niedawno, bo po 1989 r. wraz z otwarciem kilku przedszkoli montessoriańskich. I, obecnie, prowadzona jest już w wielu ośrodkach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i innych miejscowościach. Organizowane są również kursy dla katechetów, rodziców i wszelkich zainteresowanych takim sposobem przybliżania dzieci do Boga. Nad większością kursów czuwa Tatiana Jaroszyńska wraz z Fundacją Wspierania Idei Marii Montessori „Ziarnko Maku”. Na polskim rynku brakuje jednak książki, która wyjaśniałaby teoretyczne podstawy tej metody. Jesteśmy pewni, że jej powstanie przyczyni się do jeszcze większego wzrostu zainteresowania KDP i pomoże wielu osobom w dotarciu do potrzebnych informacji, rozwieje wiele wątpliwości.

Dlatego właśnie Tatiana Jaroszyńska wraz z Fundacją oraz z Wydawnictwem „Alleluja” chcą wydać wznowienie polskiej wersji tego dzieła.

 

PRZEJDŹ NA STRONĘ ZBIÓRKI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ