Katecheza plastyczna. Kartkowe inspiracje do katechez

Zapraszam Cię serdecznie na warsztaty kartkowe, w których stworzysz trzy kartki przestrzenne oraz różne kwiaty ręcznie robione do ich zdobienia. Jeśli chcesz nauczyć się robienia kartek pełnych dodatków i warstw, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Rozbudzisz w sobie pasję w pracy z papierem, staniesz się bardziej kreatywna/y i możesz swoje zdobyte umiejętności przekazać uczniom na katechezie.

Biblia na talerzu – propozycja zajęć biblijno-kulinarnych

Kurs „Biblia na talerzu” nie jest stricte szkoleniem. To otwarta propozycja, która zrodziła się jako owoc przemyśleń, co czynić, by zachęcić katechizowanych do większego zaangażowania w życie parafii, jak również do uważnego wsłuchiwania się w Boże słowo podczas liturgii. 

To propozycja warsztatów, podczas których uczestnicy zapoznają się z treścią wybranych fragmentów biblijnych i na ich podstawie odkrywają obecność Boga w życiu człowieka, a następnie stosując zaproponowane metody kulinarne utrwalają poznane treści biblijne.

Zawarte w propozycji rozwiązania stanowią podpowiedź i inspirację do podjęcia działań duszpasterskich w ramach apostolatu czasu wolnego w parafii lub szkole. Może mieć ona zastosowanie jako innowacja pedagogiczna z religii o charakterze metodyczno-organizacyjnym.