„Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?”

okladka_jak_wysadzicAutor: ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Cena książki:  9,99 zł   Kup książkę w księgarni internetowej

Masz przed sobą książkę wywołaną przez tematy:

– małżeństwa na próbę,
– antykoncepcji,
– eugeniki,
– problematyki in vitro,
– aborcji,
– eutanazji.

Wiesz, że Twoja młodzież w dużej części błądzi w swych poglądach na ten temat, a jednocześnie chętnie o tym dyskutuje. I to jest to pole minowe. Możesz wylecieć w powietrze.

Zapamiętaj jedną ważną rzecz – idąc na katechezę, nie wystarczy mieć rację. Trzeba mieć jednocześnie metodę. Trzeba mieć sposób, pomysł na podjęcie tematu. Dotyczy to wszystkich tematów, a szczególnie tych gorących, mocno naznaczonych emocjami.

Przypomnij sobie Dawida i proroka Natana (2 Sm 12). Prorok idący do króla po jego grzechu z Batszebą i morderstwie Uriasza miał coś więcej niż rację w postaci przykazań „nie cudzołóż”, „nie zabijaj”. Miał pomysł na katechezę. Zapewne nie miał napisanego na papirusie konspektu, ale miał w głowie jasną strukturę swoich manewrów.

Książka „Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?” zawiera scenariusze katechez na wiecznie gorące tematy – małżeństwo na próbę, antykoncepcja, eugenika, in vitro, aborcja, eutanazja. Każdy scenariusz zawiera pomysł, jak podejść do tematu, jakiego użyć „podstępu”, jak obejść zapory, jak trafić w czuły punkt.

Czy, wykorzystując tę książkę, z całą pewnością wysadzisz betonowe bunkry przekonań? Gwarancji nie masz, ale mocno zwiększasz swoje szanse. Nawet gdy nie przekonasz katechizowanych, to wyjdziesz z potyczki bez ran, a na pewno zasiejesz ziarno niepokoju.

Kilka słów o książce od Autora – ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego 

 

 

Wydawca: Wydawnictwo NATAN
Rok wydania: 2015
Okładka: miękka
Ilość stron: 48
ISBN: 978-83-63875-36-7